آموزش پرورش و جوجه کشی کاسکو

پرورش جوجه کاسکو

جوجه کشی کاسکو با دستگاه جوجه کشی

برای جوجه کشی موفقیت آمیز  با دستگاه. اول از همه، شما باید یک دستگاه خوب و قابل اعتماد انتخاب کنید و باید یک تخم مرغ کاسکو سالم خریداری کنید.

قبل از شروع پخش کاسکو با دستگاه، باید 48 ساعت قبل از قرار دادن تخم مرغ ها در داخل دستگاه، دستگاه را روشن کرده و دما و رطوبت دستگاه را تنظیم کنید. در عرض 48 ساعت، وضعیت مرغ به حالت پایدار می رسد و سپس می توانید شروع به جمع آوری تخم مرغ در داخل دستگاه کنید.

دوره پرورش کاسکو 24 تا 28 روز است. اکثر جوجه ها 28 روز پس از قرار گرفتن در دستگاه از تخم بیرون می آیند. دما، رطوبت و چرخش تخم مرغ سه عامل مهم در تخم مرغ های ماشینی هستند.

دما، رطوبت و چرخش مناسب

دمای تخم کاسکو در زمان جوجه کشی با دستگاه باید بین 37.2 تا 37.5 باشد. رطوبت نسبی دستگاه جوجه کشی باید بین 38 تا 52 درصد باشد. اگر تخم مرغ کوسکوس بزرگ است، میزان رطوبت دستگاه را بین 38 تا 45 درصد تنظیم کنید. اما اگر تخم چلیک کوچک است، رطوبت نسبی دستگاه را افزایش داده و روی 46-52 درصد قرار دهید.

یکی از عوامل مهم در جوجه کشی کلاه ایمنی چرخش تخم ها می باشد. بهتر است تخم‌مرغ‌های کاسکو را بین ۴ تا ۸ بار در روز برگردانید. در 3 روز آخر جوجه کشی، یعنی. در لحظه جوجه کشی، چرخش تخم ها باید متوقف شود. جوجه کشی کاسکو یک تجارت بسیار سودآور و سودآور است. در صورت رعایت نکات ذکر شده در این قسمت بهترین نتیجه جوجه کشی کاسکو با دستگاه را خواهید دید.

 

 

فصل تولید مثل و جوجه کشی کاسکو

کاسکوها معمولا از اواخر زمستان و در فصل بهار، اقدام به تولید مثل و جفت گیری می کنند؛ اما با آمدن دستگاه جوجه کشی خانگی می توانید در دیگر اوقات سال نیز اقدام به جوجه کشی کاسکو کنید. از نظر بعضی افراد، کاسکوها فصل خاصی برای تولید مثل ندارند و می توانند در صورت وجود منابع غذایی کافی و سلامتی پرنده ها، در هر زمانی از سال تولید مثل کنند. نکته ای که باید رعایت کنید، این است که باید تولید مثل کاسکو و جوجه کشی این پرنده را به 2 بار در سال محدود کنید؛ زیرا تخم گذاری و پرورش جوجه برای پرنده مادر کار مشکلی است و تخم گذاری های مکرر، باعث خسته شدن پرنده مادر می شود.

 

 

جهت خرید تخم نطفه دار کاسکو کلیک کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *