آموزش پرورش و جوجه کشی بوقلمون

پرسودترین نژاد بوقلمون گوشتی

 

 

 

بوقلمون نژاد برنزی یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین گونه های بوقلمون در ایران است که افراد زیادی تمایل به خوردن گوشت آن دارند.

بوقلمون  برنز آمریکایی جزو بوقلمون های بومی به شمار می رودچون به صورت طبیعی و ارگانیک پرورش داده می شود و نسبت به نژاد های تجاری و صنعتی گوشت لذیذتری دارد و میزان گوشت قرمز موجود در بدن آنها بیشتر از بوقلمون های تجاری مانند بیوتی است.

 

بوقلمون های برنزی به صورت ارگانیک و طبیعی پرورش داده می شوند و از غذاهای سالم و ارگانیک در خوراک خود استفاده می کنند، بنابراین بسیاری از مردم ترجیح می دهند گوشت این نژاد بوقلمون را بخورند. از طرفی بوقلمون کمترین میزان چربی را در گوشت خود دارد وهمین چربی کم سبب شده تا افراد مسن و دارای وزن بالا تمایل زیادی به مصرف گوشت این پرنده بومی داشته باشند.

 بوقلمون برنز سینه پهن

این بوقلمون معمولاً در 5 ماهگی به سن کشتار می رسد و می تواند برای فروش به بازار ارسال شود. معمولاً میانگین وزن بوقلمون های ماده بسته به کیفیت جیره بین 9 تا 11 کیلوگرم و میانگین وزن بوقلمون های نر 12 تا 15 کیلوگرم است.

این بوقلمون ها در طول پرواربندی حدود 30 کیلوگرم غلات یا مواد غذایی دیگر می خورند و برای کاهش هزینه غذا، علاوه بر طیف کامل غذا در مزرعه، می توانید از گوشت مرغ، نان خشک، سبزیجات و غیره استفاده کنید. می توان از دانه ها و دانه ها استفاده کرد.

70 درصد گوشت این پرنده قرمز و 30 درصد سفید است و گوشت آن مرغوب است، بوقلمون برنزی سینه پهن انتخابی عالی برای پرورش و حتی صادرات گوشت آن به کشورهای همسایه است. این بوقلمون‌ها در طول فصل جفت‌گیری که معمولاً از بهار تا تابستان است، 100 تا 140 تخم تولید می‌کنند و می‌توانند به عنوان یک گله مولد برای تولید تخم‌های بارور پرورش داده شوند.

 بوقلمون برنز آمریکایی

به دلیل همخونی با سایر نژادها، خلوص این نژاد به مرور زمان کاهش یافته و افزایش وزن و میزان تخمگذاری کمتر از نژاد Broad-chested Bronze است. این نژاد در شش ماهگی به سن کشتار می رسد و در هفت ماهگی وارد بلوغ می شود و قادر به جفت گیری و تخم گذاری است.

معمولاً با وزن 4 تا 5 کیلوگرم و نرها با وزن 7 تا 8 کیلوگرم، در فصل جفت گیری 50 تا 60 تخم تولید می کنند، اما این بوقلمون ها گوشت قرمز بیشتری نسبت به بوقلمون سینه پهن در بدن خود دارند.

بوقلمون برنز انگلیسی

این نژاد نسبت به دو نژاد قبلی سینه گوشتی تری دارد و در 7 ماهگی آماده جفت گیری و تخم گذاری است اما در 6 ماهگی می توان آنها را به عنوان بوقلمون گوشتی فروخت.

یک بوقلمون ماده برنزی بریتانیا 5 تا 6 کیلوگرم وزن دارد و یک بوقلمون نر 8 تا 9 کیلوگرم وزن دارد. این نژاد بوقلمون در طول فصل تخمگذاری تقریباً 70 تا 80 تخم تولید می کند که می توان آنها را برداشت و برای رشد گله استفاده کرد.

 

برای خرید تخم نطفه دار بوقلمون اینجا کلیک کنید

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *