آموزش پرورش و جوجه کشی کاسکو

نکات مهم درمورد نگهداری کاسکو در قفس

نگهداری کاسکو در قفس

نکات مهم درمورد نگهداری کاسکو در قفس : قفسی که برای نگهداری کاسکو یا طوطی خاکستری در نظر گرفته میشود باید محیطی امن برای زندگی پرنده باشد. در داخل قفس باید اسباب بازی ، میله نشیمن و ابخوری و داخوری مخصوص این پرنده قرار بگیرد. قفس باید جایی باشد که پرنده بتواند به راحتی در آن استراحت کند و به هیچ عنوان به آن استرس یا فشار وارد نشود. محیط نگهداری کاسکو هم باید کاملا امن باشد زیرا کاسکوهای دارای اعتماد به نفس و خوش رفتار در محیط های امن و ارام به راحتی پرورش داده میشوند و یاد دادن کلمات به آن ها هم به آسانی انجام میپذیرد. به نظرتان پرنده ای گزان قیمت و ارزشمند مانند کاسکو این ارزش را ندارد که قفسی مجهز و مجلل برای آن خریداری شود؟ قفس های جدید کاسکو میله های فولادی ضد زنگ دارند و دوام مناسبی برخوردارند. از طرف دیگر در کف این قفس ها ورقه های کاغذی قرار گرفته است که نظافت قفس را برای پرورش دهنده بسیار آسان میکند.

در نگهداری کاسکو باید حتما از قفس استفاده کنید زیرا محیطی که انسان در آن زندگی میکند برای پرنده خطر آفرین است. پرنده ممکن است شروع به جویدن سیم برق کند یا به داخل توالت بیفتد. بنابراین نباید در پرورش پرنده آن را به حال خود بگذارید بلکه با استفاده از یک قفس مناسب شرایط لازم برای زندگی راحت پرنده را فراهم کنید. اگر با جوجه کشی کاسکو یک جوجه به دست آوردید و یا یک جوجه کاسکو خریداری کرده اید و قصد پرورش آن را دارید به هیچ عنوان از قفس بزرگ برای نگهداری استفاده نکنید چون که ممکن است جوجه به کف قفس بیفتد.

اگر مشاهده کردید که جوجه کاسکو پس از چند روز تمایل به خوردن غذا به صورت دستی دارد و یا پرهای خود را می جود باید بدانید که کاسکو در درون قفس احساس آرامش نمیکند. کاسکوهای جوان به ندرت در درون قفس های بزرگ احساس امنیت میکنند بنابراین برای نگهداری آن ها باید از قفس های کوچک استفاده کرد. همچنین قفس هایی که میله های افقی کمی دارند برای کاسکوهای جوجه مناسب نیستند زیرا این کاسکوها تمکز کافی برای بالا رفتن از قفس را ندارند. برای نگهدای جوجه های کاسکو از قفسی استفاده کنید که دارای ابعاد 51×51×71 باشد. در واقع این ابعاد یک قفس استاندارد برای نگهداری جوجه کاسکو است. اگر ارتفاع قفس کمتر از 46 سانتی متر باشد پرنده در داخل آن نمیتواند به راحتی حرکت کند و احساس ناامنی و اسارت میکند.

کاسکو

پس از یک سال از تولد ، کاسکو به اندازه کافی بزرگ شده است و آن را میتوان به قفس دائمی خود منتقل کرد. کاسکوهای بالغ به راحتی قادر هستند از قفس بالا بروند چون به اندازه کافی رشد کرده اند و دارای اعتماد به نفس هستند.برای نگهداری یک کاسکو بالغ قفسی با ابعاد 61×91×122 سانتی متر مناسب است. اگر قفسی میخواهید که کاسکو فقط شب ها را در آن بگذراند ، میتوانید از قفس های کوچک تر استفاده کنید اما اگر اهل مسافرت هستید و قرار است پرنده برای مدت زمان طولانی در داخل قفس بماند باید از قفس های بزرگتر استفاده کنید. سعی کنید قفسی را خریداری کنید میله های افقی داشته باشد زیرا در این صورت کاسکو از میله ها بالا می رود در غیر این صورت پرنده جنب و جوش آنچنانی نخواهد داشت. اگرچه برخی از کاسکوها با محرک های قوی از میله های عمودی هم بالا میروند. اما در هر صورت نشیمنگاه های جلو و عقب مکان مناسبی تفریح پرنده هستند.

تخم نطفه دار طوطی کاسکو و انواع دیگر طوطی را میتوانید به راحتی از سایت جوجه ساز خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *