فواید تخم بوقلمون

فواید استفاده از تخم بوقلمون برای انسان

فواید تخم بوقلمون برای انسان

فواید استفاده از تخم بوقلمون برای انسان : تخم بوقلمون بزرگ تر از تخم مرغ ، اما از لحاظ رنگ و طعم مشابه آن است . منیزیم تخم بوقلمون از تخم پرندگان دیگر بیشتر بوده و آهن قابل جذب دارد و بدلیل غنی بودن آن از ویتامین E لقب تخم ضد پیری گرفته است. چربی موجود در تخم بوقلمون بر خلاف تخم مرغ از نوع غیر اشباع و کلسترول بوده و چربی آن کمتر از تخم مرغ است.بیشتر کالری موجود در تخم بوقلمون از چربی تامین میشود. 9.4 گرم از وزن تخم بوقلمون را چربی تشکیل میدهد که بیش از 63 درصد کالری موجود در تخم بوقلمون را فراهم میکند. چربی موجود در تخم بوقلمون نقش مهمی در دوران جوجه کشی و رشد آن ایفا میکند. چربی به عنوان منبع اسیدهای امینه به غشای سلولی کمک میکند که مواد غذایی را جذب کند. پروتئین ها نیز 108 گرم از کل وزن تخم بوقلمون را تشکیل میدهند. 32 درصد کالری تخم بوقلمون از پروتئین های موجود در آن فراهم میشود. پروتئین تخم نطفه دار بوقلمون میتواند نقش مهمی در رشد عضلانی و افزایش سطح ایمنی بدن انسان ایفا کند. کربوهیدرات ها کمتر از یک گرم وزن تخم بوقلمون را تشکیل میکنند. سلنیوم عامل جوانی است و از پیری بدن انسان جلوگیری میکند. با خوردن یک تخم بوقلمون می توانید مصرف سلنیوم بدن خود را حدود 27.1 گرم افزایش دهید. از دیگر فواید سلنیوم برای بدن میتوان به پیشگیری از سرطان و بیماری های قلبی ، جلوگیری از اختلالات غده تیروئید ، جلوگیری از التهاب مفاصل و افزایش باروری مردان اشاره کرد.

فواید تخم بوقلمون

آهن موجود در تخم بوقلمون حدود 3.24 گرم از کل وزن آن را تشکیل میدهد. با خوردن یک تخم بوقلمون ، زن ها 18 درصد و مردان 41 درصد از آهن مورد نیاز بدن خود را فراهم میکنند. آهن برای انتقال اکسیژن توسط سلول های قرمز ضروری است و کمبود آن میتواند باعث کاهش رشد ، کم خونی و مقاومت بدن شود. همچنین خستگی از دیگر عوارض کمبود آهن در بدن است. ویتامین های B9 و B12 به وفور در تخم بوقلمون یافتی میشوند. این ویتامین ها برای تشکیل گلبول های قرمز و انتقال سریع و راحت اکسیژن در بدن بسیار مفید است. ویتامین B9 در تشکیل و رشد جنین در بطن مادر نقش مهمی ایفا میکند و کمبود آن میتواند منجر به نقص مادرزادی عصبی در بدن بشود. ویتامین B9 حدود 86 میکروگرم از کل وزن تخم بوقلمون را شامل میشود که می تواند حدود 14 درصد از نیاز مصرفی بدن را تامین کند. از فواید ویتامین B12 نیز می توان به بهبود عملکرد سیستم عصبی و کاهش خطر ابتلا به سرطان اشاره کرد. همچنین تخم بوقلمون شامل 1.34 میکروگرم ویتامین B12 است که با مصرف آن 54 درصد از نیاز بدن به این ماده را تامین میکنید.

فواید تخم بوقلمون

تخم نطفه دار انواع بوقلمون را میتوانید به آسانی از شرکت جوجه ساز سفارش و تهیه نمایید . امکان ارسال به تمام نقاط ایران میسر میباشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *