مقالات کاربردی جوجه ساز

شرایط جوجه کشی بوقلمون با دستگاه

خرید تخم نطفه دار بوقلمون

نکته ای که در خرید تخمک بارور شده باید به آن توجه کنید، تازگی تخمک است، زیرا احتمال جوجه ریزی روزانه 10 درصد کاهش می یابد.
بهتر است در هنگام خرید به اندازه استاندارد تخم مرغ ها توجه کنید زیرا اگر خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشند میزان جوجه ریزی بسیار پایین خواهد بود.
همچنین تخم مرغ نباید شکل غیرعادی داشته باشد.

اگر تخم های بارور شده مسافت های طولانی را طی کنند، میزان هچ آنها کاهش می یابد. با افزایش یا کاهش دما، رطوبت نامناسب، تکان دادن شدید در حین حمل و نقل و غیره باعث کاهش کیفیت تخم بوقلمون می شود.

لازم به ذکر است که محل نگهداری تخمک های بارور شده باید خنک باشد، دمای ایده آل از این نظر بین 15 تا 18 درجه سانتی گراد می باشد. همچنین رطوبت آن باید بالای 55 درصد باشد. تخم مرغ ها را هر سه تا چهار ساعت یکبار بچرخانید تا از تعریق آنها جلوگیری شود.

 

 

آماده سازی تخم های بوقلمون

از آنجایی که تخم‌های بارور شده در اتاقی با دمای 15 تا 18 درجه که نسبتاً مرطوب و خنک است نگهداری می‌شوند، باید به دمای اتاق منتقل شوند. دمای اتاق 24 درجه است.

توجه: دمای اتاق به هیچ وجه نباید بالاتر از 24 درجه باشد زیرا تخم ها عرق می کنند و برای جوجه ریزی مناسب نیستند.

زمانی که تخم مرغ ها به دمای محیط رسید، آنها را در شانه قرار دهید و در دستگاه قرار دهید.

اگر پوسته تخم بوقلمون شما کثیف است قبل از قرار دادن آن در سبد و انتقال آن به دستگاه، آن را با یک مسواک خشک تمیز کنید.

دوره جوجه کشی بوقلمون چقدر است؟

همانطور که در جدول ذکر شد کل دوره جوجه کشی بوقلمون 28 روز است و جوجه های بوقلمون را از روز 27 می توانید مشاهده کنید به طور کلی 25 روز اول به موسس و 3 روز آخر به تولید کننده داده می شود.

نکته: گاهی اوقات دوره جوجه کشی ممکن است سه تا پنج روز طول بکشد، بنابراین صبور باشید و حداقل 5 روز صبر کنید تا جوجه بوقلمون از تخم بیرون بیاید.

 

دوران ستر

دوره ستر زمانی است که جنین در داخل تخمک رشد می کند، یکی از ویژگی های دوره ثابت چرخش تخمک است تا جنین در دیواره تخمک متوقف نشود. لازم به ذکر است که رطوبت نسبتا کم و دما در مدت زمان مشخص شده بالا می باشد.

دمای تنظیم شده برای جوجه ریزی تخم بوقلمون 5.37 درجه سانتی گراد است. در این مرحله، تخم مرغ سعی می کند مقداری از رطوبت خود را از دست بدهد.

در طول دوره جوجه کشی، تخم ها باید به پهلو یا عمود گذاشته شوند. تخم مرغ بوقلمون را باید هر 4 ساعت یکبار برگردانید.

دوران هچر

سه روز آخر جوجه کشی، زمانی که جنین در تخم رشد کرده و آماده جوجه ریزی است، جوجه کشی نامیده می شود.

تفاوت اصلی بین تخمک گذاری و دوره تعیین رطوبت بالا، عدم گردش تخمک و دمای پایین به دلیل دمای متابولیک جنین است. دمای مطلوب برای جوجه کشی تخم سوسک 37 درجه است.

نکته: در این مدت برای نرم شدن پوسته تخم مرغ و بیرون آمدن جوجه بوقلمون به رطوبت بالا نیاز دارید.

اگر ستر مورد استفاده شما ستر نیمه صنعتی است، قفسه ها را در حالت افقی قرار دهید و چرخش را متوقف کنید و اگر از دستگاه خانگی استفاده می کنید، قفسه و ترنر را از دستگاه خارج کرده و تخم مرغ ها را در سبد ستر قرار دهید. . . در آخرین روز تولد جوجه اول در ماشین را باز نکنید وگرنه ضررهای زیادی به شما وارد می شود.

 

از ما تخم بوقلمون نطفه دار  و  دستگاه جوجه کشی تهیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *