آموزش پرورش و جوجه کشی بوقلمون

خواص گوشت بوقلمون

فواید گوشت بوقلمون برای کاهش کلسترول

این گوشت نسبت به سایر گوشت ها کلسترول کمتری دارد. البته باید توجه داشت که میزان کلسترول این گوشت با رنگ آن اندازه گیری می شود. سینه بوقلمون گوشت سفید؛ از طرفی این پرنده گوشت تیره روی ران خود دارد.

جالب است بدانید که گوشت سفید این پرنده کلسترول پایینی دارد. همچنین توصیه می شود پوست این گوشت را از سطح آن جدا کنید. به این ترتیب چربی گوشت را تا حد زیادی کاهش داده اید.

بهبود بی خوابی با گوشت بوقلمون

بسیاری از افراد از بی خوابی رنج می برند. اگر جزو این دسته هستید، نگران نباشید. اغلب این مشکل به روش زیر کنترل می شود.

سروتونین که باعث آرامش و تقویت بدن می شود.

سلنیوم، که ایمنی را تقویت می کند و خواب را بهبود می بخشد.

ویتامین های B3 و B6 به طور موثری بی خوابی را کاهش می دهند.

نکته قابل توجه این است که تمام این مواد در گوشت بوقلمون یافت می شود. تریپتوفان ماده ای است که توسط سروتونین استفاده می شود و این ماده در گوشت بوقلمون به وفور یافت می شود.

 

جهت خرید تخم نطفه دار بوقلمون کلیک کنید

 

خواص گوشت بوقلمون برای افراد دیابتی

حتما شنیده اید که به افراد دیابتی توصیه می شود که بوقلمون بخورند. اما دلیل آن چیست؟ خواص گوشت بوقلمون به کنترل سطح قند خون کمک می کند.

گوشت بوقلمون غنی از مواد مغذی

. گوشت بوقلمون سرشار از این مواد مغذی است:

ویتامین های A، B1، B3، B6 و B12؛

مواد معدنی مانند سلنیوم، منیزیم، مس، آهن، روی، پتاسیم؛

اسید آمینه تریپتوفان

پروتئین

پروتئین گوشت بوقلمون حاوی بسیاری از اسیدهای آمینه از جمله تریپتوفان است که پیش ساز تولید سروتونین است. این ماده نقش مهمی در احساس آرامش، کنترل اشتها و ایجاد احساس گرسنگی یا سیری دارد و کاهش آن در خون باعث افسردگی و حتی گرسنگی می شود. در فصل سرما به دلیل کاهش شدت نور خورشید، میزان سروتونین در بدن کاهش می یابد. بنابراین در این فصول هنگام خوردن گوشت بوقلمون ممکن است بدن به اسید آمینه تریپتوفان نیاز داشته باشد.

گوشت بوقلمون سرشار از آهن است که به ویژه برای کسانی که آلرژی دارند یا در حال رشد هستند بسیار مهم است. وجود پروتئین و آهن کافی سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را در برابر بیماری های مختلف قوی می کند. پیش بینی می شود با توسعه مراکز پرورش، تولید و مصرف گوشت بوقلمون در کشور افزایش یابد و زندگی مردم بهبود یابد.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *